wtorek, 19 kwietnia 2011

Virtu GigaCon 2011

Witam!

Wziąłem dzisiaj udział w Virtu GigaCon 2011, wyjątkowo ciekawej konferencji poświęconej wirtualizacji. Wygłosiłem w jej trakcie prelekcję na temat licencjonowania w środowiskach wirtualnych, z której wywiązała się bardzo interesująca dyskusja poświęcona wielu aspektom licencji, m.in. odpowiedzialności cywilnej i karnej za naruszenie tego rodzaju umów. Duże poruszenie wśród słuchaczy wywołał również temat 'międzynarodowej' ochrony praw autorskich oraz zagadnienie praw do kodów źródłowych (rozmawialiśmy m.in. o depozycie kodów, o którym napiszę niedługo szerzej).



Dyskutując o wirtualizacji nie mogliśmy nie wspomnieć przy okazji o chmurze obliczeniowej. W jej kwestii zdania były podzielone – niektórzy goście argumentowali, iż chmura nie gwarantuje bezpieczeństwa danych, zaś inni podchodzili do niej bardzo entuzjastycznie. Ja osobiście zaliczyłbym siebie do tej drugiej kategorii – uważam, iż pod warunkiem, że dostawca chmury zapewni (także umownie!) odpowiadające nam poziomy zabezpieczeń, nasze dane będą w niej najprawdopodobniej tak samo bezpieczne jak w komputerze znajdującym w naszej firmie.

Wracając do wirtualizacji – tutaj zamieszczam bardziej merytoryczny tekst, który przygotowaliśmy w kancelarii na potrzebę konferencyjnego katalogu.

P.S. - Chciałbym pozdrowić wszystkich gości, prelegentów i organizatorów konferencji oraz podziękować za ciekawą, merytoryczną dyskusję. Do zobaczenia przy następnej okazji!

***

Jeśli chcielibyście Państwo otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapraszam do skorzystania z subskrypcji RSS lub newslettera!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz