wtorek, 21 września 2010

Powakacyjne wyzwania

Witam ponownie!

Na wstępie, chciałbym przeprosić moich wszystkich czytelników za moje blogowe zniknięcie na ponad dwa miesiące: okres wakacyjny był w tym roku wyjątkowo pracowity (lub spędzony z dala od komputera), i po prostu nie miałem możliwości dodawania nowych wpisów. Na szczęście udało mi się znaleźć ostatnio kilka chwil wolnego czasu żeby do niniejszego bloga powrócić i napisać o kilku ciekawych (mam nadzieję) zagadnieniach.Po pierwsze, magazyn CIO opublikował mój artykuł o konsekwencjach dla branży IT wynikających z wejścia w życie ustawy o pozwach zbiorowych (w celu uzyskania dostępu do artykułu należy się zarejestrować w ich serwisie). Ponadto, wygląda na to, że współpraca z CIO będzie kontynuowana - zaoferowano mi możliwość napisania kolejnego tekstu oraz zostania ekspertem prawnym magazynu. Specjalne pozdrowienia dla redakcji!

Po drugie, zostałem niedawno zaproszony do wstąpienia do stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita, organizacji walczącej z ksenofobią i rasizmem. Zaproszenie przyjąłem, a nawet zostałem poproszony o udzielenie kilku porad eksperckich, oczywiście na zasadach pro bono. Efektem jest rozprowadzany ostatnimi czasy na Facebooku wzór wniosku do IPNu o ściganie Davida Irvinga, brytyjskiego negacjonisty, który niedawno zjawił się w Polsce. Akcję opisano tutaj oraz tutaj, a nawet... tutaj!

Po trzecie, mam w zanadrzu kilka ciekawych tematów na bloga, w szczególności w związku z nadchodzącym terminem składania wniosków o dofinansowanie działalności e-usługowej przez Unię Europejską (w ramach działania 8.1. POIG) - chodzi tu przede wszystkim o zawieranie odpowiednio skonstruowanych umów dot. wytworzenia programów służących do świadczenia e-usług... Ale o tym już niedługo.

Pozdrawiam!

*** Jeśli chcielibyście Państwo otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapraszam do skorzystania z subskrypcji RSS lub newslettera!

2 komentarze:

 1. Widzę, że tematy na blogu coraz bardziej interdyscyplinarne. Tak trzymać i powodzenia Panie Mecenasie!

  Marek Niedużak

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję! Staram się od czasu do czasu wstawić tu jakiś tematyczny przerywnik, w końcu samym IT człowiek żyć nie może!

  Pozdrawiam

  Stefan Cieśla

  OdpowiedzUsuń